Wyniki III Małopolskiego Konkursu Wiedzy o Kulturze i Historii Stanów Zjednoczonych

Opublikowany przez Biblioteka Główna UP Kraków na 12 grudnia 2017

Ponad 70 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa małopolskiego wzięło udział w finale konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych zorganizowanym przez Bibliotekę Główną przy wsparciu merytorycznym Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. 28 listopada trzyosobowa drużyna z Gimnazjum w Chojniku pokonała kilkanaście innych reprezentacji, a 30 listopada konkurs w kategorii liceów wygrało II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą o amerykańskiej historii, kulturze, geografii i polityce. Pytania, przygotowane przez redakcję “Zoom in on America”, oparte były na materiałach ukazujących się w tym elektronicznym miesięczniku. Uczniowie 12 szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 11 ponadgimnazjalnych odpowiadali w formie ustnej i pisemnej na pytania przygotowane przez ekspertów z Konsulatu Generalnego w Krakowie.

W kategorii szkół podstawowych/gimnazjalnych zwyciężyły zespoły reprezentujące poniższe placówki:

* I miejsce: Gimnazjum w Chojniku (Klaudia Kucharzyk, Zuzanna Murczek, Kinga Pachołek)
* II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni (Emilia Matykiewicz, Katarzyna Parwa)
* III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Bochni (Wiktoria Kaczmarek, Jakub Kruszyna, Miłosz Szymczyk)

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli:

* I miejsce: II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie (Agnieszka Łyczak, Jakub Skupień, Wiktoria Kolaszyńska)
* II miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Krakowie (Klaudia Bogusz, Paulina Gacek, Julia Maciejowska)
* III miejsce: Liceum Ogólnokształcące w Wieliczce (Julia Goryczko, Justyna Kocwa, Agata Kopeć)

Nagrody dla laureatów ufundowali: Uniwersytet Pedagogiczny, Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie, Firma PocketBook, Urząd Miasta Krakowa – Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa, Biuro Promocji i Karier UP, Centrum Sportu i Rekreacji UP.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w konkursie już za rok!