Spotkanie autorskie z o. Eligiuszem Dymowskim oraz Wojciechem Kowalczykiem – relacja

W środę 14 marca, w Czytelni Głównej Biblioteki, odbyło się spotkanie z o. Eligiuszem Dymowskim — poetą, teologiem, krytykiem literackim — oraz Wojciechem Kowalczykiem — artystą interdyscyplinarnym. Licznie zgromadzona widownia mogła wysłuchać wierszy o. Dymowskiego z książki Pęknięta struna świata, wziąć udział w dyskusji nt. relacji pomiędzy słowem a obrazem w dziele literackim, a także obejrzeć grafiki autorstwa Wojciecha Kowalczyka. Na spotkanie przybyli przedstawiciele świata nauki i sztuki: poeta Józef Baran, prof. Krystyna Latawiec, dr Maciej Malinowski oraz studenci naszej Uczelni. Moderatorem wydarzenia był prof. Marek Karwala a organizatorem — Biblioteka Główna UP.

zobacz więcej zdjęć