Akademia Młodego Dziennikarza – wizyta polskich dzieci z Litwy

Przez dwa dni (21-22 maja) w murach Uniwersytetu Pedagogicznego przebywały polskie dzieci z Litwy. Goście wzięli udział w Akademii Młodego Dziennikarza, gdzie  podczas przygotowanych dla nich warsztatów zgłębiali tajniki pracy dziennikarskiej: poznawali gatunki prasowe, uczyli się składu tekstu, a także odkrywali czym jest profesjonalna fotografia prasowa, oraz uczyli się jak zadbać o odpowiedni wizerunek w mediach.

W zajęciach brało udział blisko pięćdziesiąt dzieci i młodzieży z dwóch szkół na Litwie – gimnazjum w Grzegorzewie i szkoły podstawowej w Starych Trokach. Oprócz wizyty na Uniwersytecie Pedagogicznym dzieci zwiedzają również Małopolskę, poznają kulturę i historię kraju swoich przodków. W Krakowie pozostaną do końca tygodnia.