Wizyta polskich dzieci z Litwy – Akademia Młodego Dziennikarza

Przez dwa dni – 17 i 18 czerwca gościmy w naszej Bibliotece grupę polskich dzieci z Litwy, które uczestniczą w projekcie Akademia Młodego Dziennikarza. Podczas zajęć uczyli się również pisać własne teksty prasowe. Tak przedstawiają sami siebie:

Dzieci  z Litwy  przyjechały do Polski  w celu zwiedzenia.  Dziś są w Uniwersytecie Pedagogicznym,  w Krakowie. Przyjechali, 14 czerwca,  do Warszawy i zwiedzili tam Sejm i  Pałac  Prezydencki.  Zwiedzą jeszcze góry – Tatry i Radio Kraków.  Będą w Polsce do 23 czerwca. Dzieci są w różnym wieku, od 10 do 17 lat. Przyjechali ze Starych Trok, Pogirów i Grzegorzewa. Piszą własną gazetkę  i wyjazd do Polski bardzo ją rozwinie.  Chcą żeby ich gazetka była przeczytana przez wielu ludzi. Myślę, że fajnie ,że taka grupa przyjechała i uważam, że warto organizować takie wyjazdy. Dzieci są bardzo wesołe i grzeczne.

Amelia Naumowicz i Alicja Baranowska,  Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Stelmachowskiego w Starych Trokach, 5 i 6 klasa.

Nasz reporter jest w Krakowie i pisze o pobycie dzieci z Litwy w Polsce. Mają oni możliwość uczęszczać w warsztatach dziennikarskich

14 czerwca, grupa 43 uczniów oraz  5 opiekunów z Litwy przyjechali do Polski, aby ją zwiedzić. Ten pobyt w Polsce będzie trwał 9 dni. Młodzi zdążyli zwiedzić Sejm, Pałac Prezydencki, odbyli również wycieczkę po Warszawie, zobaczyli też kopalnię soli Wieliczka.

W grupie są uczniowie od 10 do 17 lat, ze Starych Trok,Grzegorzewa oraz Pogir. Uczniów czeka jeszcze bardzo dużo przygód ale i nauki, ponieważ chcą zaprojektować własną gazetkę. Wszystkie wycieczki są bardzo pouczające, bo często w czasie wycieczki opowiadano o historii Polski i nie tylko.

Agnieszka Sinkiewicz, Brigita Butkevičiūtė 6 klasa oraz opiekunka Bożena Lawrukiewicz, Szkoła Podstawowa im. A.Stelmachowskiego w Starych Trokach.