Lato na Uniwersytecie Pedagogicznym – sprawozdanie

W ramach akcji „Lato w szkole” skierowanej do uczniów samorządowych szkół podstawowych, krakowskie instytucje przygotowały ofertę ciekawych i wartościowych zajęć o różnym profilu: sportowym, edukacyjnym, artystycznym. W tym roku do akcji przyłączyły się jednostki UP: Biblioteka Główna i Środowiskowa Pracownia Instytutu Fizyki, organizując w dniu 4 lipca zajęcia edukacyjne pt. Jak zbudowana jest książka oraz Powietrze w przyrodzie.

Młodzi adepci ze Szkoły Podstawowej nr 133 w Krakowie poznali budowę książki tradycyjnej i elektronicznej, jej poszczególne elementy i funkcje, a także rozwiązywali quiz w aplikacji Kahoot. Zajęcia z użyciem  smartfona cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wywołały wiele pozytywnych emocji wśród młodych ludzi.

Uczniowie uczestniczyli także w  pokazie obserwowania wpływu  powietrza na wybrane zjawiska przyrodnicze oraz konsekwencje wynikające z obecności w przyrodzie elektronu – jednej z cząstek
elementarnych.

Zajęcia poprowadzili dr Dariusz Wcisło, Karina Olesiak, Maria Stachnik.

W zajęciach uczestniczyło 40 osób.

Fotografie wykonał dr Marcin Kania.