Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) – dostęp testowy do 11 V 2021 r.

Szanowni Państwo, informujemy o uzyskaniu przez Bibliotekę Główną dostępu testowego do bazy CEEAS. Dostęp ten potrwa do 11 maja 2021 r.

Aby skorzystać z zasobów CEEAS w sieci uczelnianej, wystarczy kliknąć w tytuł bazy. Przeglądanie jej zawartości z komputerów domowych jest możliwe po zalogowaniu się na platformie PulseSecure (dane do logowania identyczne jak do Wirtualnej Uczelni).

Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) to baza zawierająca pełne teksty czasopism naukowych publikowanych przez kraje Europy centralnej i wschodniej. W ostatnim czasie baza została  wypuszczona na nowo z dwukrotnie większą liczbą pełnotekstowych czasopism. Zawiera zasoby naukowe z takich dziedzin jak ekonomia, historia, prawo czy STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics)Baza zawiera w sumie prawie 2000 tytułów z czego 364 w języku polskim