Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach online dotyczących naukowych baz danych:
Springer Nature
Zapraszamy do udziału w webinarium Springer Nature’s AI Revolution prowadzonym przez Springer Nature. Webinarium odbędzie się 18 czerwca w godzinach 12.30-14:00 i będzie składało się z 4 prezentacji:
- Introduction: Embracing the AI Transformation by Dagmar Laging, Vice President Institutional Sales Europe
- The integration of AI in improving research and services by Nestor Bustamante, Global Manager of AI & Emerging Technologies
- The legal impacts and author rights protection by Stefan Kieselbach, Legal Director
- How Springer Nature is safeguarding content against disruptions and maintaining research excellence by Chris Graf, Research Integrity Director.
Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim. Udział w webinarium jest darmowy, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Webinaria Clarivate
Więcej informacji oraz materiałów dostępne na polskiej stronie Web of Science Group.
Chcesz poszerzyć swoją perspektywę? Skorzystaj z naszych przygotowanych sesji na żądanie
Niezależnie od tego, czy ominęło Cię nasze poprzednie webinarium potrzebujesz odświeżyć swą wiedzę, czy też czujesz, że potrzebujesz dodatkowych informacji na temat konkretnych narzędzi i funkcji produktów, nasz szeroki wybór seminariów internetowych na żądanie może być doskonałym miejsce. Wybierz swój język, filtruj według interesującego Cię rozwiązania i oglądaj sesję w dowolnym miejscu i czasie.
► Obejrzyj nasze nagrane szkolenia
EBSCO
Szkolenia i webinaria EBSCO
- Jak kupować e-książki za pomocą księgarni internetowej EBSCO?
- Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
- Sesja skupia się na aspektach zamawiania książek cyfrowych w księgarni internetowej EBSCO. Uczestnicy dowiedzą się, jak dokonywać zakupu tytułów oraz poznają różne funkcje platformy EBSCOhost Collection Manager.
- Poznaj Central & Eastern European Academic Source!
- Link do nagrania |Hasło: EBSCO2021!
- Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) jest bazą pełnotekstowych czasopism naukowych publikowanych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Sesja poświęcona tej bazie przedstawia najważniejsze cechy i zalety zasobu.
- Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce
- Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
- Szkolenie przedstawia bazy pełnotekstowe i bibliograficzne zawarte w ramach licencji krajowej, znanej również pod nazwą Pakiet Podstawowy
- Poznaj EconLit with Full Text
- Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
- Uzyskaj informacje na temat bazy EconLit with Full Text.
- Wyszukiwanie w zasobach CABI
- Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
- Poznaj tajniki wyszukiwania w zasobach CABI.
- CAB Abstracts™ with Full Text – Pełnotekstowe źródło wiedzy dla nauk przyrodniczych
- Link do nagrania
- Obejrzyj nagranie webinarium EBSCO oraz CABI i poznaj bazę CAB Abstracts with Full Text.
- Wyszukiwarka naukowa EDS: przegląd opcji wyszukiwania
- Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
- Poznaj opcje wyszukiwania w EBSCO Discovery Service.
Przewodnik:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium dostępny jest tutaj: Poznaj naszą platformę edukacyjną | EBSCO Academy. Znajdź kursy prowadzone przez instruktorów EBSCO na naszym nowym portalu edukacyjnym. Harmonogram szkoleń tam dostępnych będzie aktualizowany co kilka tygodni, zachęcamy więc, by regularnie go odwiedzać i korzystać z bogactwa oferty.
Taylor & Francis
Bądź na bieżąco:
- Webinaria od Taylor & Francis
Zapraszamy do zapoznania się z sesjami organizowanymi przez Taylor & Francis.
Elsevier
Sprawdź ofertę nadchodzących webinarów, obejmujących różnorodne możliwości rozwoju dla naukowców, menedżerów badań i bibliotekarzy. Te jednogodzinne sesje mogą być bardzo pomocne w byciu na bieżąco z najnowszymi trendami i osiągnięciami, a także w nawiązywaniu kontaktów i budowaniu relacji z innymi członkami społeczności naukowej.
Zapraszamy na webinaria przygotowane przez Elsevier w edycji jesiennej 2024 r. Wszystkie szkolenia są prowadzone nieodpłatnie, ale wymagana jest rejestracja.
SciFlow
SciFlow to narzędzie do edycji i automatycznego formatowania artykułów i prac dyplomowych w dowolnym języku.
SciFlow Authoring Platform – explained simply in 4 minutes
SciFlow upraszcza przepływy pracy związane z pisaniem prac naukowych i publikowaniem artykułów. Narzędzie ma na celu skrócenie czasu komunikacji i wyeliminowanie frustracji związanych z ponownym formatowaniem wielu wersji rękopisów i plików tekstowych. SciFlow oferuje 5000 szablonów czasopism, szybkie formatowanie pracy dyplomowej lub innego tekstu naukowego oraz możliwość dodania własnego szablonu obowiązującego na uczelni. Platforma m.in. obsługuje ponad 8000 stylów cytowania oraz umożliwia współpracę autorów nad jednym tekstem.
SciFlow for Researchers: writing for a journal was never easier
Artykuł w odpowiednim dla danego czasopisma układzie: użytkownik ma do wyboru 5000 szablonów czasopism. Pisząc artykuł z SciFlow autor ma pewność, iż format jego artykułu odpowiada wymogom danego czasopisma. Istnieje również możliwość dodania własnego szablonu.
SciFlow for Students: focus on writing – leave the formatting to us
Szybkie formatowanie pracy dyplomowej lub innego tekstu naukowego: jeśli student napisze pracę dyplomową w SciFlow, może jednym kliknięciem sformatować cały dokument i zaskoczy promotora profesjonalnie wyglądającym układem.