Szkolenia z baz danych

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach online dotyczących naukowych baz danych:

 Usprawnij każdy etap swojej podróży badawczej dzięki bezpłatnym poradom i wskazówkom naszych ekspertów

 

Oglądaj nagrania. Odśwież informacje. Sprawdź ponownie.

Niezależnie od tego, czy przegapiłeś nasze poprzednie webinarium, potrzebujesz odświeżonej sesji, czujesz, że możesz potrzebować dodatkowego szkolenia na temat określonych narzędzi i funkcji produktów, nasz szeroki wybór webinariów na żądanie może być dobrym miejscem do rozpoczęcia! Wybierz swój język, filtruj według interesującego Cię rozwiązania i oglądaj sesję w dowolnym miejscu i czasie.

 

► Obejrzyj nasze nagrane szkolenia

 

  • Ebsco

Nagrania wideo szkoleń z trenerem:

Jak najlepiej wykorzystać ograniczenia, rozszerzenia i fasety na EBSCOhost
Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
Przegląd najważniejszych opcji pozwalających zawęzić i doprecyzować wyniki otrzymane podczas wyszukiwania za pośrednictwem platformy EBSCOhost. Omówienie opcji tj.: wybór trybu wyszukiwania, wyszukiwanie w pełnym tekście, dostosowanie języka, daty publikacji, tematyki, tytułu publikacji i wielu innych…

Poznaj Academic Research Source – bogatą bazę czasopism i e-książek
Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5.300 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się, jak wyszukiwać artykuły z czasopism oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.

Modele zakupu e-książek
Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!

Podczas szkolenia podjęliśmy najważniejsze zagadnienia dotyczące tego, o czym powinniśmy wiedzieć przed decyzją o poszerzeniu kolekcji e-książek w bibliotece. Omówiliśmy między innymi zakup ograniczony do wybranej liczby użytkowników, zakup przygotowanej kolekcji tematycznej, prenumeratę, zakup tytułów w wersji DRM i DRMfree.

Przegląd modułu raportowania w panelu administracyjnym EBSCOadmin
Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
Podczas szkolenia dokonaliśmy ogólnego przeglądu modułu raportowania dla baz i narzędzi EBSCO. Pokazaliśmy, jak sprawdzać wykorzystanie poszczególnych baz, e-książek oraz interfejsów.

PRZEWODNIK:

Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium dostępny jest tutaj:

Poznaj naszą platformę edukacyjną | EBSCO Academy

Znajdź kursy prowadzone przez instruktorów EBSCO na naszym nowym portalu edukacyjnym. Harmonogram szkoleń tam dostępnych będzie aktualizowany co kilka tygodni, zachęcamy więc, by regularnie go odwiedzać i korzystać z bogactwa oferty. Czekamy na Państwa na naszych szkoleniach!

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności: