Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Academica to Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych dysponująca ponad 3 mln publikacjami, przede wszystkim z lat 1990–2018. Są wśród nich: podręczniki akademickie, prace naukowe i popularnonaukowe, lektury na konkursy i olimpiady przedmiotowe, czasopisma naukowe z listy MNiSzW ze wszystkich dziedzin wiedzy, a także publikacje digitalizowane na podstawie sugestii użytkowników i zbiory POLONY.

 

Dostęp do Academiki  możliwy jest na dwa sposoby:

  • bez logowania się ze wszystkich dowolnych komputerów z dostępem do Internetu (publikacje, które nie podlegają ochronie lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach),
  • z komputera – terminalu w Czytelni Czasopism BG UP (publikacje objęte prawem autorskim).

 

Jeśli nie znajdą Państwo w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak bibliotekarzowi. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX wieku) może zostać w ciągu kilku dni zdigitalizowana i udostępniona w Academice najszybciej jak to możliwe.

 

Korzystanie z usługi jest bezpłatne. Więcej informacji można znaleźć w filmikach instruktażowych (pod tym adresem)

Aby skorzystać Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica wymagana jest rezerwacja pod numerem telefonu: (12) 662 63 69!


Aktualności: