IBUK Libra


 

IBUK Libra to pierwsza w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. Znajdziesz tutaj elektroniczne wersje książek z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców.

Dostęp do platformy IBUK możliwy jest na dwa sposoby:

  • bez logowania się z wszystkich komputerów w sieci uniwersyteckiej,
  • z komputerów domowych.

Dostęp do e-źródeł z komputerów domowych:

Pracownicy, doktoranci, studenci Uniwersytetu Pedagogicznego:

  • należy wejść na platformę PulseSecure pod adresem: https://secure.up.krakow.pl
  • w oknie logowania należy wybrać [Bazę UP] i wpisać login oraz hasło (jak w Wirtualnej Uczelni). Po pomyślnym zalogowaniu się w systemie uzyskają Państwo listę odnośników do udostępnianych zasobów.
  • Pracownicy, którzy mają nieaktywne hasło do Wirtualnej Uczelni, powinni skontaktować się z COI poprzez adres mailowy wirtualnauczelnia@up.krakow.pl podając swój numer identyfikatora.

 

Platforma jest przystosowana do urządzeń mobilnych. Dostępna jest specjalna aplikacja PulseScure dla systemu Android i iOS.

Założenia osobistego konta w serwisie IBUK Libra umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji pracy z tekstem: wyszukiwanie wewnątrztekstowe, dodawanie zakładek, zaznaczanie fragmentów tekstu, wprowadzanie własnych notatek i przeprowadzenie innych operacji, a także czytanie publikacji na urządzeniach mobilnych.

wejście na platformę IBUK Libra:

Dostęp z sieci Uczelni nie wymaga logowania. Aby móc korzystać z komputerów domowych należy wejść na platformę PulseSecure pod adresem: https://secure.up.krakow.pl

Instrukcja korzystania z serwisu IBUK:

  • uruchomienie programu jest niezależne od posiadanej przeglądarki internetowej i wymaga włączonej obsługi JavaScript i Cookies, a także zainstalowanej wtyczki Adobe Flash Player w wersji 8 lub wyższej,
  • każda z książek może być otwarta jednocześnie na pięciu komputerach w tym samym czasie

Tutoriale ułatwiające korzystanie z platformy IBUK Libra dostępne są na kanale YouTube.


Aktualności: