Dostęp do baz danych, e-booków i e-czasopism z komputerów domowych

Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zaprasza do korzystania z licencjonowanych baz danych, czasopism elektronicznych i e-booków z komputerów domowych.

Pracownicy, doktoranci, studenci Uniwersytetu Pedagogicznego:

• należy wejść na platformę PulseSecure pod adresem: https://secure.up.krakow.pl
  • w oknie logowania należy wybrać [Bazę UP] i wpisać login oraz hasło (jak w Wirtualnej Uczelni). Po pomyślnym zalogowaniu się w systemie uzyskają Państwo listę odnośników do udostępnianych zasobów.
  • Pracownicy, którzy mają nieaktywne hasło do Wirtualnej Uczelni, powinni skontaktować się z COI poprzez adres mailowy wirtualnauczelnia@up.krakow.pl podając swój numer identyfikatora
  • użytkownicy, którzy wcześniej zarejestrowali się w naszym systemie, wypełniając formularz rejestracyjny, mogą logować się tak, jak dotychczas wybierając [Bazę BG].

Emerytowani pracownicy UP, pracownicy, doktoranci i studenci innych Uczelni niż UP oraz pracownicy oświaty:

• należy udać się do Wypożyczalni, aby założyć/uaktualnić konto w Bibliotece Głównej,
  • następnie złożyć formularz w Oddziale Informacji Naukowej,
  • dalsza instrukcja przekazana zostanie drogą mailową na adres podany w formularzu.

Platforma jest przystosowana do urządzeń mobilnych. Dostępna jest specjalna aplikacja PulseScure dla systemu Android i iOS.