Wystawa “Literacki Kraków” (24.09-07.11.2018 r.)

Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zaprasza do obejrzenia wystawy pt. Literacki Kraków.

Ekspozycja została przygotowana w związku z  5 rocznicą przyznania Krakowowi tytułu Miasta Literatury UNESCO. Prezentuje cracoviana, materiały biblioteczne dotyczące literackich tradycji miasta oraz utwory literackie, których akcja rozgrywa się w Mieście Królów Polskich. Wystawę dopełniają fotografie i źródła dokumentujące przyznanie Krakowowi tego niezwykłego wyróżnienia.

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się ze związkami Krakowa z wybitnymi polskimi twórcami, takimi jak: Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Joseph Conrad-Korzeniowski czy Sławomir Mrożek.

Wystawę można oglądać w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie  przy ul. Podchorążych 2, w terminie od 24 września do 7 listopada 2018 r.

Ekspozycja została przygotowana we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i stanowi wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Conrada.