Akademia Młodego Dziennikarza – sprawozdanie

W dniach 18–19 czerwca Biblioteka Główna gościła młodzież z litewskich gimnazjów i liceów, stypendystów Fundacji Odtworzenia Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Litwie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, przygotowanych przez pracowników jednostki. W ramach projektu pt. Akademia Młodego Dziennikarza zapoznano ich z pracą współczesnych dziennikarzy oraz fotoreporterów. Program zajęć dydaktycznych obejmował tematykę z zakresu gatunków dziennikarskich, fotografii prasowej, redakcji i korekty tekstu, analizy i sporządzania notatek prasowych oraz projektowania własnego czasopisma.

Uwieńczeniem spotkania było wręczenie zaświadczeń i podziękowań uczestnikom oraz zaangażowanym w wydarzenia pracownikom w osobach: dr. Marcina Kani, dr Elżbiety Twardy, mgr. Piotra Milca, mgr Kamili Bieleckiej i mgr Ewy Piotrowskiej.

Udział w zajęciach zachęcił młodzież do opracowania koncepcji nowoczesnego czasopisma, którego efekty zaprezentują nam w przyszłym roku. W sumie w projekcie uczestniczyło 46 słuchaczy.