I Konkurs Wiedzy o województwie Małopolskim – sprawozdanie

W dniu 30 października 2019 na Uniwersytecie Pedagogicznym odbył się I Konkurs Wiedzy o województwie Małopolskim organizowany przez Bibliotekę Główną, we współpracy z Instytutem Geografii oraz Polskim Towarzystwem Geograficznym, Oddziałem w Krakowie.

Ponad 70 uczniów z 29 szkół średnich z województwa małopolskiego odpowiadali w formie pisemnej na pytania przygotowane przez ekspertów z ww jednostek.

Uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą na temat geografii, obiektów przyrodniczych, kulturowych obszaru woj. małopolskiego, a także uczestniczyli w wykładach przygotowanych przez pracowników Uniwersytetu Pedagogicznego:

9 minut nad Małopolską – mgr Marek Żołądek

Geograficzne systemy informatyczne” – dr Paweł Struś (Instytut Geografii UP)

Wpływ działalności gospodarczej na rozwój miast i regionów dr Krzysztof Wiedermann (Instytut Geografii UP).

Tegorocznymi laureatami konkursu „Wiedzy o województwie małopolskim” zostały następujące osoby

· I miejsce:

Ewelina Mamak: Zespół Szkół nr 1 w Limanowej

Nauczyciel: Agata Ziemba

· II miejsce:

Krzysztof Kozik – II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Nauczyciel: Eliza Wojtasik

· III miejsce:

Aurelia Gromala – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ks. Prof. Tischnera w Limanowej

Nauczyciel: Angelika Kasprzycka-Ranosz

· III miejsce:

Piotr Góra – KOSTKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie

Nauczyciel: Szymon Tarkowski

Radosław Iciek – II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Eliza Wojtasik

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do uczestniczenia w kolejnej edycji za rok

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom wspaniałych wyników i dziękujemy za tak spektakularne zaangażowanie.