EBSCO Education Source – dostęp testowy do bazy

Biblioteka Główna uprzejmie informuje, że uruchomiony został dostęp testowy do bazy EBSCO Education Source. Dostęp potrwa do 20 stycznia 2020 roku.

Baza Education Source stanowi obszerne źródło informacji na temat zagadnień związanych z edukacją. Zawiera pełne teksty ponad 2.000 czasopism oraz ponad 530 monografii i książek, a także materiały konferencyjne, raporty, roczniki statystyczne, testy edukacyjne i wiele innych. Baza jest istotnym źródłem informacji w programach badań naukowych, w procesie kształcenia studentów i tworzeniu programów nauczania. Baza to kompendium wiedzy o edukacji na każdym szczeblu, od wczesnego dzieciństwa do szkolnictwa wyższego, a także edukacji wielojęzycznej, edukacji zdrowotnej i metod testowania używanych w procesie dydaktycznym.

Baza została dodana na platformę EBSCOhost  i jest dostępna w ramach sieci adresów IP instytucji lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych (wymagane logowania przez platformę Secure UP). Do przeglądania zasobów EBSCO najlepiej używać przeglądarek Edge lub Internet Explorer.