Małopolska Noc Naukowców (24 IX 2021 r.) – zaproszenie do udziału

Biblioteka Główna zaprasza do udziału w wydarzeniach w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców.  W tym roku zaprezentowana zostanie droga książki z bibliotecznej półki do Pedagogicznej Biblioteki Cyfrowej. Przybliżymy również techniki digitalizacji i obróbki cyfrowej plików wraz z krótką charakterystyką Oddziału Digitalizacji i Reprografii Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego.
Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez e-mail sekretarza naukowego Biblioteki Głównej UP: ewa.piotrowska@up.krakow.pl

GODZINY

ZALECENIA WIEKOWE
12-15 lat
starsza młodzież 16+ oraz dorośli
LOKALIZACJA
Biblioteka Główna UP
sala p. 51; p. 65

Zapraszamy również na wykład dr. Marcina Kani pt.: “Obrazem i słowem, czyli o czym mówią nam wielcy fotografowie

Podczas wykładu zostaną omówione wypowiedzi teoretyczne polskich oraz zagranicznych fotografów. Mistrzowie obiektywu przemawiają bowiem do swych odbiorców nie tylko za pośrednictwem obrazów, ale snują także refleksje o charakterze słownym. Wielu z nich zapisało się w historii fotografii dzięki celnym wypowiedziom. Do dziś mówimy m.in. o “decydującym momencie” (H. Cartier-Bresson), o potrzebie “bliskości w stosunku do tematu” (R. Capa), a także o tym, aby nigdy nie chować aparatu do plecaka, bo rzeczywistość potrafi zaskoczyć (J. McNelly). Za każdą z tych wypowiedzi kryje się bogate doświadczenie ich autorów. Wybranym uwagom teoretycznym towarzyszył będzie pokaz znanych lub mniej znanych fotografii. Wydarzenie odbywa się w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców.

dr Marcin Kania jest redaktorem naczelnym “mgFoto Magazynu”. Należy do Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Historyków Fotografii oraz Myślenickiej Grupy Fotograficznej. Posiada tytuł artysty fotografa RP. Jest autorem trzech wystaw indywidualnych oraz pomysłodawcą lub uczestnikiem licznych inicjatyw promujących fotografię polską i zagraniczną.

GODZINY

ZALECENIA WIEKOWE