Pedagogiczna Biblioteka Cyfrowa w nowej wersji

Miło nam poinformować, że zakończyły się prace przy wdrożeniu odnowionej wersji Pedagogicznej Biblioteki Cyfrowej.

Oprogramowanie Pedagogicznej Biblioteki Cyfrowej zostało zaktualizowane do wersji 6.3.16. Dzięki temu zyskała ona nową szatę graficzną. Użytkownicy powinni również zauważyć lepsze działanie wyszukiwarki. Dodatkowo w zasobach Biblioteki została stworzona wydzielona kolekcja dedykowana osobom niewidomym, w której prezentujemy materiały edukacyjne z różnych dziedzin wiedzy. Wszystkie dokumenty zostały specjalnie przygotowane pod kątem czytników ekranów. Dostęp do publikacji znajdujących się w kolekcji zarezerwowany jest wyłącznie dla osób niewidzących, niedowidzących oraz z dysfunkcjami neurologicznymi.

Aktualizacja oprogramowania oraz stworzenie wydzielonej kolekcji dedykowanej osobom niewidomym w ramach działań Pedagogicznej Biblioteki Cyfrowej jest dofinansowane z projektu „Uniwersytet Pedagogiczny – Uczelnią równych szans” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Zapraszamy do korzystania!