Uniwersytet Pedagogiczny Dzieciom – przez zabawę do wiedzy

W ramach projektu edukacyjnego Biblioteki Głównej pt. „Uniwersytet Pedagogiczny Dzieciom – przez zabawę do wiedzy” w dniu 6 czerwca b.r gościliśmy dzieci z przedszkola „Iskierka” w Krakowie i szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Szkoły Podstawowej „Academos”. Młodzi adepci uczestniczyli w zajęciach warsztatowo-pokazowych  przeprowadzonych w Instytucie Fizyki UP przez dr. Dariusza Wcisło oraz mgr inż. Tomasza Potaczka, gdzie pozyskiwali tajemną wiedzę o drganiach i falach stojących. Ponadto w Instytucie Biologii UP próbowali zgłębić wiedzę nt. wielobarwności kwiatów i zielonym kolorze liści. Zajęcia prowadził dr Grzegorz Rut. Jedna z klas wzięła udział w warsztatach plastycznych  “Torba (nie tylko) na książki”, które poprowadziła dr Agnieszka Fluda-Krokos. Po tak wyczerpujących zajęciach, poddali się tańcom i swawolom, wędrując tanecznym krokiem po europejskim kontynencie. Zajęcia muzyczno-ruchowe zostały przygotowane przez pracownika Centrum Sportu i Rekreacji UP mgr Michała Karasińskiego.
Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane upominkami.

zobacz więcej zdjęć