Konkurs Wiedzy o kulturze i historii Stanów Zjednoczonych (10 i 12 XII 2019)

Uprzejmie informujemy, że rejestracja

w kategorii szkół ponadpodstawowych, ponadgimnazjalnych
została zakończona.

Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych zapraszają uczniów szkół podstawowych (VII i VIII klasa), ponadpodstawowych, ponadgimnazjalnych  do udziału w V edycji konkursu Wiedzy o kulturze i historii Stanów Zjednoczonych, który odbędzie się w dniach:

10.12.2019 r. (wtorekg. 9:30-10:30/45     dla uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII)

12.12.2019 r. (czwartek g. 9:30 – 10:30/45   dla uczniów szkół ponadpodstawowych, ponadgimnazjalnych

Konkurs prowadzony jest w języku angielskim.

Tematyka konkursu obejmuje materiał opublikowany w elektronicznym czasopiśmie – miesięczniku ptZoom in America dostępnym na stronie internetowej Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych.

Uczniowie wszystkich typów szkół zobligowani są do zapoznania się z materiałem z roku 2013 i 2014

(poziom konkursu będzie dostosowany do danej grupy wiekowej).

W konkursie mogą brać udział zespoły liczące 3 osoby.

Uczestnicy będą konkurować ze sobą udzielając ustnych odpowiedzi na zadawane przez prowadzącego pytania.

Nagrody rzeczowe w konkursie ufundowali:  Firma PocketBook,  Biblioteka Główna, Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Pedagogicznego, Konsulat Generalny USA w Krakowie.

Dokumenty do pobrania:

regulamin,

formularz zgłoszenia,

zgody na przetwarzanie danych oraz wizerunku.

Szczegółowych informacji udziela

p. Karina Olesiak

(stanowisko ds. projektów kulturalno-edukacyjnych i współpracy),

e-mail:  karina.olesiak@up.krakow.pl lub  kulturabg@up.krakow.pl