IV Małopolski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii Stanów Zjednoczonych – relacja

W dniach 28, 30 listopada 2018 r.  na Uniwersytecie Pedagogicznym odbył się  IV Małopolski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii Stanów Zjednoczonych organizowany przez Bibliotekę Główną, przy wsparciu merytorycznym Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.

Uczniowie 10 szkół podstawowych, ponadpodstawowych i 14 licealnych odpowiadali w formie ustnej i pisemnej na pytania przygotowane przez ekspertów z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.

Ponad 70 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa małopolskiego wzięło udział w finale konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych zorganizowanym przez Bibliotekę Główną przy wsparciu merytorycznym Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. 28 listopada trzyosobowa drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej z Bochni  pokonała kilkanaście innych reprezentacji, a 30 listopada konkurs w kategorii liceów wygrało II Liceum Ogólnokształcące z Krakowa. Uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą o amerykańskiej historii, kulturze, geografii i polityce. Pytania, przygotowane przez redakcję „Zoom in on America”, oparte były na materiałach ukazujących się w tym elektronicznym miesięczniku.

W kategorii szkół podstawowych/gimnazjalnych zwyciężyły zespoły reprezentujące poniższe placówki:

• I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Bochni 29.5 pkt.

Anna Witek, Natalia Trojak, Nina Wajda

Nauczyciel: Agnieszka Rząca

• II miejsce: Zespól Szkolno-Przedszkolny Zabierzow 28.5 pkt.

Zofia Kawęska, Gabriela Walczowska, Maura Kopaczewska,

Nauczyciel: Renata Pędrys

• III miejsceKatolicka Szkoła Montesorii 28 pkt

Jakub Nowak,  Aleksander Antoszek, Dominik Słoniowski,

Nauczyciel: Anna Pacyga

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

• I miejsce: II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Aleksandra Stachura, Anna Chochlińska, Filip Skałka

Nauczyciel: Justyna Grzegorzyca

• II miejsce: XIII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Kornelia Kuśmider, Aleksandra Moździerz, Zofia Rymarowicz

Nauczyciel: Beata Kubianka

• III miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Krzysztof Bartecki, Jan Bator, Ignacy Januszek,

Nauczyciel: Ewa Leonhard

Nagrody dla laureatów ufundowali: Uniwersytet Pedagogiczny, Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie, Firma PocketBook.

Gratulujemy Zwycięzcom i zapraszamy do udziału w konkursie już za rok!