Konkurs recytatorski – nagrodzeni w kategorii III kl. gimnazjum i szkoły średnie

22 marca odbyły się przesłuchania I edycji konkursu recytatorskiego „Niektórzy lubią poezję” w kategorii: kl. III gimnazjum oraz szkoły średnie. Do konkursu przystąpiło 52 uczestników reprezentujących szkoły z województw małopolskiego oraz śląskiego.

Jury oceniało: dobór repertuaru (tekst wyłącznie krakowskiego poety, wartości artystyczne utworów, ich dobór do możliwości wykonawczych i wieku uczestnika), kulturę żywego słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce: Maria Pazdan – XLIII LO w Krakowie

Tekst: Wisława Szymborska “Życie na poczekaniu”

(nauczyciel prowadzący – Beata Wojtasińska)

II miejsce: Aurora Lipartowska – II LO w Krakowie

Tekst:  Wisława Szymborska “Rozmowa z kamieniem”

(nauczyciel prowadzący – Anna Czepiec-Mączka, Elżbieta Kramarz)

III miejsce: Bartosz Brzeszcz – XI LO w Krakowie

Tekst:  Konstanty Ildefons Gałczyński “Ofiara świerzopa”

(nauczyciel prowadzący – Katarzyna Gibek)

Jury postanowiło również przyznać wyróżnienia:

Dominice Uliszak – II LO w Krakowie – tekst: S. Wyspiański “I ciągle widzę ich twarze” (nauczyciel – Anna Czepiec-Mączka, Elżbieta Kramarz),

Wiktorii Starmach – SP nr 2 w Dobczycach – tekst: W. szymborska “W zatrzęsieniu” (nauczyciel – Renata Starmach),

Oldze Krempickiej – XXX LO w Krakowie – tekst: W. Szymborska “Monolog dla Kassandry” (nauczyciel – Anna Gromala-Słowik),

Wiktorowi Rożkowi – Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie – tekst: Cz. Miłosz “Kołysanka” (nauczyciel – Elżbieta Sowińska).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 29 marca o godz. 11:00 w Czytelni Głównej BG (p.70) (ul. Podchorążych 2).

Skład jury:

dr Alicja Kabała – aktor, logopeda