Bazy EBSCO Legal Source, Index to Legal Periodicals & Books Full Text oraz Education Source – dostęp testowy do 20 VI 2021

Biblioteka Główna uprzejmie informuje, że uruchomiony został dostęp testowy do baz EBSCO Legal Source, Index to Legal Periodicals & Books Full Text oraz Education Source. Dostęp potrwa do 20 czerwca 2021 roku.

Baza Legal Source zawiera pełny tekst najbardziej znanych czasopism naukowych z zakresu prawa i jest autorytatywnym źródłem informacji odnośnie bieżących studiów, myśli i kierunków w dziedzinie prawodawstwa. Baza zawiera ponad 500 czasopism pełnotekstowych non open access, opracowane przez specjalistów szczegółowe dane bibliograficzne artykułów z wielu innych czasopism prawniczych, roczników, statutów, publikacji uniwersyteckich i dokumentów rządowych oraz ponad 420 przeglądów prawnych.

Index to Legal Periodicals & Books Full Text zawiera pełny tekst, niedostępnych w wolnym dostępie 180 periodyków, datowanych aż do 1981 roku. Indeksuje 1100 czasopism prawniczych, przeglądów, roczników statystycznych i publikacji akademickich. Zawiera ponad 300 przeglądów prawniczych.

Baza Education Source stanowi obszerne źródło informacji na temat zagadnień związanych z edukacją. Zawiera pełne teksty ponad 2.000 czasopism oraz ponad 530 monografii i książek a także materiały konferencyjne, raporty, roczniki statystyczne, testy edukacyjne i wiele innych. Baza jest istotnym źródłem informacji w programach badań naukowych, w procesie kształcenia studentów i tworzeniu programów nauczania. Baza to kompendium wiedzy o edukacji na każdym szczeblu, od wczesnego dzieciństwa do szkolnictwa wyższego, a także edukacji wielojęzycznej, edukacji zdrowotnej i metod testowania używanych w procesie dydaktycznym.

Bazy zostały dodane na platformę EBSCOhost i są dostępne w ramach sieci adresów IP instytucji lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych (wymagane logowanie przez platformę PulseSecure).